Slikar Janez Vidic je ustvarjal v različnih likovnih zvrsteh, najbolj pa je zaslovel s svojimi ilustracijami. Nekoliko zapostavljen, a nič manj kakovosten del njegovega opusa predstavljajo številne stenske slike, s katerimi je opremljal javne prostore po vsej Sloveniji, zlasti v Mariboru in okolici.
Leta 1967 je za poslovalnico tedanje Mestne hranilnice ustvaril barvno praskanko s fantazijsko veduto Maribora. V obliki strnjene kompozicije je upodobil nekatere izmed najbolj prepoznavnih mariborskih stavb: mestno stolnico, grad, rotovž, mariborske Benetke, sodni in vodni stolp. Prav tako je na kompozicijo vključil mariborski mestni grb, ki ga je na podlagi pečatnika iz 14. stoletja za občino Maribor oblikoval prav Vidic. Podobo mesta Maribor je prikazal tudi v prostorih nedaleč oddaljene Mladinske knjige, kjer pa je izbral nekoliko drugačen, bolj risarski pristop.
Ves spodnji del poslikave, ki vključuje upodobitve stavb na mariborskem Lentu, je danes zakrit, prav tako je pogled na praskanko v zgornjem robu okrnjen zaradi novega nižjega stropa. Prostori danes pripadajo trgovinski mreži, ki pa stenske slike ne izpostavlja kot pomembnega likovnega dela. Zaradi številnih primerov nepravilnega odnosa do likovne zapuščine je nujno, da ljudje ponotranjimo njihov pomen. Le tako se lahko v prihodnje spremeni tudi odnos do umetnosti v javnih prostorih.
(Nike Duh, v okviru projekta Po kreativni poti do znanja, Digitalni vodnik; Naložbo sofinancirata Republika Slovenija in Evropska unija iz Evropskega socialnega sklada)