Slikar Janez Vidic, znan predvsem kot ilustrator, je v drugi polovici 20. stoletja opremil številne mariborske objekte s stenskimi slikami v različnih tehnikah. Med njimi je vrsta izobraževalnih ustanov, za katere je dela tudi motivno prilagodil. Za osnovno šolo Franca Rozmana Staneta je leta 1962 ustvaril kompozicijo z naslovom Mladost, ki se nahaja v zbornici šole. V ospredje je umetnik postavil figuri dveh šolarjev in mišičastega konja, ki ga je možno interpretirati kot simbol mladosti in moči.
Delo izraža igrivost in pravljičnost, otroški fantazijski svet, katerega je umetnik znal posredovati tudi preko svojih številnih ilustracij zgodb za otroke in mladino. Čaroben pridih daje predvsem kontrast izredno temnega ozadja, svetlih pozlačenih poudarkov in pa tanke filigrane risbe. Gre za podobo neokrnjenega, nedolžnega sveta, kot ga dojemajo otroci, v katerem so ti prikazani v sožitju s floro in favno. Deček in deklica sta upodobljena v teku med igro, medtem ko konj in ptice s svojih mest opazujejo dogajanje.
Motiv otrok med igro je Vidic kasneje vključil tudi na stensko poslikavo za osnovno šolo Angela Besednjaka
(Nike Duh, v okviru projekta Po kreativni poti do znanja, Digitalni vodnik; Naložbo sofinancirata Republika Slovenija in Evropska unija iz Evropskega socialnega sklada)