Muzej za arhitekturo in oblikovanje Grad Fužine, Pot na Fužine 2 1000 Ljubljana

Invalidi Brezplačno
Člani Brezplačno
Zapri

Muzej za arhitekturo in oblikovanje

Muzej za arhitekturo in oblikovanje (prej Arhitekturni muzej Ljubljana) je osrednja slovenska muzejska ustanova, ki deluje na področju arhitekture, industrijskega oblikovanja, vizualnih komunikacij in fotografije. MAO zbira in hrani gradivo z navedenih področij, omogoča njegovo preučevanje ter predstavljanje javnosti, s čimer svojim obiskovalcem omogoča razumevanje preteklosti in prihodnosti arhitekture, oblikovanja in fotografije. Obiskovalcem različnih ozadij in starosti ponuja raznolike izkušnje s sodobnimi in privlačnimi razstavami in drugim programom. Preko izobraževalnih dogodkov se je muzej vzpostavil kot inovativni prostor za ustvarjanje in izmenjavo idej in znanja. Vsaki dve leti MAO prireja Bienale industrijskega oblikovanja.

Muzej ima svoje oddelke (oddelek za arhitekturo, oddelek za oblikovanje, oddelek za fotografijo, oddelek za dogodke in oddelek za izobraževanje) in razstavne prostore na gradu Fužine. Grad Fužine je še edini ohranjeni renesančni grad v Ljubljani z značilnim poslopjem s štirimi obrambnimi stolpi na vogalih in prostornim grajskim dvoriščem.

Vse

Prispevki

Februarske novosti v knjižnici MAO

V MAO deluje tudi knjižnica, ki obsega okoli 10.000 enot monografskih in 4500 enot serijskih publikacij s področja arhitekture, urbanizma, fotografije in oblikovanja. V mesecu... Več