Zavod za varstvo kulturne dediščine Slovenije Poljanska cesta 40 1000 Ljubljana

Ni podatkov.

Ni podatkov.

Zapri

Zavod za varstvo kulturne dediščine Slovenije

Zavod za varstvo kulturne dediščine Slovenije izvaja strokovne in upravne naloge s področja ohranjanja nepremične s pripadajočo premično in živo dediščino.

Sodobno varstvo dediščine presega zaščito posameznih stavb in predmetov. Z upoštevanjem prostorskih celot in vrednot kulturnega okolja povezuje znanja temeljnih strok (arheologije, arhitekture, etnologije, krajinske arhitekture, zgodovine, tehniške zgodovine, umetnostne zgodovine, urbanistične zgodovine in zgodovine) v specialna znanja in teoretske pristope v konservatorstvu, restavratorstvu in preventivni arheologiji.

Vse

Prispevki

Dnevi evropske kulturne dediščine in Teden kulturne dediščine 2016 - podaljšan rok za prijave

Obveščamo vas, da smo podaljšali rok za prijavo dogodkov ob Dnevih evropske kulturne dediščine in Tednu kulturne dediščine 2016 na 13. maj 2016 . Prijave so možne preko spletnega... Več