Galerija Jakopič, Muzej in galerije mesta Ljubljane Slovenska cesta 9 1000 Ljubljana
Telefon +386 1 2412 500

galerija.jakopic@mgml.si

Nedelja 10:00 - 18:00

Vsi Brezplačno

Galerija Jakopič, Muzej in galerije mesta Ljubljane

V avgustu 2008 je Galerija Jakopič na Slovenski cesti 9 postala del takratnega zavoda Mestni muzej Ljubljana oz. sedanjega Muzeja in galerij mesta Ljubljane.

Ta izjemen galerijski prostor v središče Ljubljane smo ponovno vpeli v vitalno dogajanje sodobnih umetniških praks v našem mestu.

Vsebinsko pokrivajo projekti raznolika področja, tako oblikovanje, fotografijo, arhitekturo, kot tudi vse druge vizualne umetnosti, prostor pa daje izjemne priložnosti tudi za projekte s področja performativne in multimedijske umetnosti. Ne želimo pa se omejevati zgolj na najsodobnejšo umetniško produkcijo, zanima nas tudi prevrednotenje nekaterih vrhuncev kreativnosti, ki dajejo dovolj velik izziv za premisleke v sodobnem kontekstu in jih na ta način lahko približamo prebivalcem naše prestolnice kot edinstveno priložnost srečanja s pomembnimi dosežki svetovne umetnosti.

Galerija Jakopič tako pomeni tudi znotraj MGML most med muzejsko in galerijsko dejavnostjo, saj je sposobna prevrednotenja tem iz preteklosti s svežim in v sodobno družbo ter ustvarjalnost vpetim pristopom, razbremenjenim različnih pogledov, ki umetnost ovirajo v njenem poslanstvu.

Razstave in dogodki v muzeju

Obrazi Ljubljane

Mestni muzej Ljubljana je stičišče poznavanja zgodovinskega razvoja prostora, na katerem je zrasla današnja Ljubljana: od prazgodovinskega mostiščarskega... Več

Plečnikova hiša