Vsi Brezplačno

Od skice do lutke: Lutkovno gledališče Maribor

• 31.08.2017 - 09.11.2017

Konec poletja Bežigrajska galerija 1 že tradicionalno odpira razstavo Od skice do lutke. Na tokratni predstavitvi slovenskega lutkarstva, se prvič v Ljubljani predstavlja Lutkovno gledališče Maribor. Razstavo dopolnjujejo videoposnetki lutkovnih predstav za katere so ustvarili likovne zasnove lutkovne ustvarjalke in ustvarjalci Ančka Gošnik - Godec, Jože Logar, Iztok Hrga, Damijan Stepančič, Viktor Šest in Breda Varl.

Vabljeni na odprtje razstave v četrtek, 31. avgusta 2017, ob 19. uri.

Ciklus razstav Od skice do lutke, edina stalna vsakoletna slovenska razstava je namenjena tudi najmlajšim obiskovalcem in jo Bežigrajska galerija pripravlja vse od leta 1980. Ob tem je organizirana stalna otroška likovna delavnica, na kateri otroci rišejo lutke in jih ob razstavi Od skice do lutke tudi svoje izdelke razstavijo v Bežigrajski galeriji 1.

Z razstavo Od skice do lutke predstavljamo likovne ustvarjalce, ki so svoj ustvarjalni opus večinoma posvetili lutkarstvu oziroma likovnemu ustvarjanju za najmlajše in praviloma svoje ustvarjanje le redko predstavljajo v galerijah.

Bistvo razstave je predstavitev likovnega dela skozi postopek ustvarjanja: od skice, risbe in kipa kot študije za lutko do same lutke kot celostne plastike. V času razstave se predvajajo video projekcije lutkovnih predstav. Ob skicah in študijah so priložene tudi fotografije, ki ponazarjajo postopek izdelave lutke. Obiskovalci razstave tako spoznajo različne risarske in slikarske tehnike in se do potankosti seznanijo z nastankom likovnih del.

Miloš Bašin, kustos razstave

Druge razstave in dogodki v muzeju

Obrazi Ljubljane

Mestni muzej Ljubljana je stičišče poznavanja zgodovinskega razvoja prostora, na katerem je zrasla današnja Ljubljana: od prazgodovinskega mostiščarskega... Več