Telefon +386 1 2412 506

Brezposelni 2,50 EUR
Invalidi 2,50 EUR
Družine 10,00 EUR

Plečnikova hiša – biser slovenske kulturne dediščine

Vabljeni v Plečnikovo hišo, kjer je arhitekt Jože Plečnik (1872–1957) živel in ustvarjal od leta 1921 do svoje smrti in kjer se je porajala Plečnikova Ljubljana. Obiščite njegov dom in si oglejte novo stalno razstavo Plečnik.

Jože Plečnik je s svojim delom pomembno zaznamoval tri evropske prestolnice: Dunaj, Prago in predvsem rodno Ljubljano, kjer je s prepoznavnim jezikom arhitekture večnosti, "Architecture perennis", v veliki meri uresničil svojo vizijo o preoblikovanju mesta v narodno prestolnico po vzoru antičnih mest.

Plečnikova hiša, ki jo sestavlja kompleks dveh starih hiš ob Karunovi ulici, ki jim je Plečnik dodal valjast prizidek ter zimski vrt, ki meji na prostran vrt za hišo, bo po prenovi prvič v celoti dostopna javnosti.

Poleg ogleda hiše, ki je sama po sebi izjemna kulturna vrednota, saj je ena redkih tako dobro ohranjenih in izvirno zasnovanih in opremljenih hiš umetnikov na svetu, si po prenovi lahko ogledate tudi novo stalno razstavo o življenju in delu Jožeta Plečnika z izjemnimi originalnimi maketami in številnimi načrti arhitekta, maketo Plečnikove Ljubljane ter arhitektovimi osebnimi predmeti.

Kompleks zaokroža muzejska trgovina, prostor za obrazstavne programe in dogodke, študijsko središče in mesto za občasne razstave.

Plečnikovo hišo lahko posamezniki in skupine obiščete vsak dan od torka do nedelje med 10.00 in 18.00. Razstavo Plečnik o življenju in delu velikega arhitekta si lahko ogledate kadarkoli v delovnem času hiše. Ogled originalnega Plečnikovega domovanja je mogoč le z vodstvom. Javna vodstva po Plečnikovi hiši za največ sedem oseb organiziramo vsako polno uro, zadnje vodstvo ob 17.00. Rezervacija mest na javnem vodstvu ni možna.

Za rezervacijo vodstva izven termina javnih vodstev (za zaključene skupine in pedagoške programe) nas pokličite na telefon 01/24 12 506 ali nam pišite na naslov prijava@mgml.si.

Foto: Andrej Peunik/MGML

Druge razstave in dogodki v muzeju

Obrazi Ljubljane

Mestni muzej Ljubljana je stičišče poznavanja zgodovinskega razvoja prostora, na katerem je zrasla današnja Ljubljana: od prazgodovinskega mostiščarskega... Več