Pokrajinski muzej Maribor Grajska ulica 2 2000 Maribor

Upokojenci 2,00 EUR

MED BLIŠČEM IN BEDO SREDNJEGA VEKA

ZAČETKI

Razstava je postavljena v pritličnem prostoru gradu in pripoveduje več vzporednih zgodb. V zgoščeni obliki prikazuje muzejske zbirke, načine shranjevanja in predstavljanja muzealij. Na razstavi nastaja tudi nova zbirka - »Rastoči album«. Obiskovalci ste vabljeni, da v ta album prispevate fotografijo dogodka, ki ima po vaši presoji tak pomen, da ga je vredno ohraniti za prihodnost. V razstavišču so iz leta 1940 ohranjene stenske poslikave slovenskega impresionista Mateja Sternena.

BLIŠČ IN BEDA SREDNJEGA VEKA

Razstava se nahaja v prostorih grajske bastije in prikazuje zgodovino mesta Maribor od njegovega nastanka vse do zgodnjega novega veka. Izpostavljene so prometna, tržna in obrtna funkcija mesta. Razstava prikazuje mestno denarništvo, cehovska združenja in vinsko trgovino, doživite pa lahko tudi dva ambienta: srednjeveško gostilno in dimnico – enoprostorsko hribovsko domovanje. Obrambna funkcija mesta je predstavljena znotraj grajske orožarne.

Druge razstave in dogodki v muzeju

Prvi dotik

V čas izza spomina nas vodi arheološka razstava Prvi dotik. Okrog 1000 izbranih predmetov iz različnih materialov priča o gostoti poselitve in bivanjski kulturi,... Več

Ars pharmaceutica - umetnost lekarništva