Galerija Božidar Jakac Kostanjevica na Krki Grajska cesta 45 Kostanjevica na Krki
Faks +386 7 49 88 151

info@galerija-bj.si

Mednarodni simpozij kiparjev FORMA VIVA 2013

• Projekt
  • 10.7.2013
  • Goran Milovanović

je ustanovljen leta 1961 in je eden najstarejših na svetu. Blagovna znamka Forma viva, s štirimi delovišči (v Kostanjevici na Krki se kot material uporablja hrastov les, v Seči pri Portorožu kamen,na Ravnah na Koroškem železo in v Mariboru beton) je tudi v globalnem merilu specifičen fenomen.

Letošnji udeleženci simpozija v Kostanjevici na Krki so:

Donald Buglass / Nova Zelandija

Liliya Pobornikova / Bolgarija

Mitja Stanek /Slovenija

Donald Buglass

Nova Zelandija

Rojen leta 1962 na Novi Zelandiji. Diplomiral je leta 1991 na Nacionalni umetniški šoli Akademije v Sydneyu.  Je član Združenja umetnikov v naravi AININ). Sodeloval je na mnogih kiparskih simpozijih po celem svetu. Na simpoziju izdeluje skulpturo z naslovom Ladja. »Ladja« je eliptična, podolgovata in okrog obrnjena barka, zložena iz lesenih obročev, ki se med seboj podpirajo. Rojen leta 1962 na Novi Zelandiji. Diplomiral je leta 1991 na Nacionalni umetniški šoli Akademije v Sydneyu.

Liliya Pobornikova

Bolgarija

Rojena leta 1979 v Bolgariji. Študirala je na Visoki šoli za umetnost v Tryavni in na Akademiji likovnih umetnosti v Sofiji. 2008 je zaključila magistrski študij pri prof. Petru Bonevu, kjer se je osredotočila na skulpture iz lesa. Je članica Združenja umetnikov Bolgarije. Sodelovala je na mnogih kiparskih simpozijih doma in v tujini. Živi in ustvarja v Španiji. Na simpoziju izdeluje skulpturo z naslovom Plavajoče cvetje, izhajajoč iz lepote narave.

Mitja Stanek

Slovenija

Rojen leta 1964 v Mariboru. Po maturi na Ljutomerski gimnaziji se je vpisal na Pedagoško fakulteto v Mariboru, kjer je leta 1986 diplomiral na smeri likovna vzgoja. Leta 1995 je diplomiral na Akademiji za likovno umetnost v Ljubljani, smer kiparstvo in vpisal magisterski študij grafike. Živi in ustvarja na Kapelskem Vrhu. Na simpoziju izdeluje skulpturo z naslovom QR koda, generirane za spletni strani Galerije Božidar Jakac in Občine Kostanjevica na Krki.

Brošura Pedagoški programi v šolskem letu 2017/2018

• Publikacija
  • 5.7.2017

Dragi obiskovalci muzeja, učitelji in učiteljice, vzgojitelji in vzgojiteljice. Pred vami je knjižica z bogato vsebino. V Slovenskem šolskem muzeju smo jo pripravili z namenom,... Več