Muzej za arhitekturo in oblikovanje Grad Fužine, Pot na Fužine 2 Ljubljana

mao@mao.si

Slovensko oblikovanje uspešno predstavljeno tudi na Nizozemskem

• 3.11.2011

Razstava Silent Revolutions, ki je bila na ogled od 22. do 30. oktobra med nizozemskim tednom oblikovanja v Eindhovnu, je zaprla svoja vrata.

V torek, 25. oktobra, jo je ob 19. uri uradno odprl veleposlanik Republike Slovenije na Nizozemskem, gospod Leon Marc. Kot častni gost se mu je na otvoritvi pridružil gospod Hans Ibelings, urednik A10 New European Architecture. Otvoritve se je udeležilo okoli 200 gostov, med njimi predstavniki vladnih ustanov in diplomatskih misij, oblikovalci, arhitekti, predstavniki podjetij in Slovenci, ki živijo na Nizozemskem. Veleposlanik je v otvoritvenem nagovoru poudaril, da je izjemno vesel pobude vladnih institucij, gospodarstva in Muzeja za arhitekturo in oblikovanje za organizacijo razstave Silent Revolutions med nizozemskim tednom oblikovanja v Eindhovnu.

Po oceni organizatorjev si je dogodke na prizorišču Zona Ventosa, kjer je bila v osrednjem razstavišču predstavljena tudi razstava Silent Revolutions, v devetih dneh ogledalo skoraj 18000 obiskovalcev. Slovenski javnosti bo razstava predstavljena na 6. Slovenskem forumu inovacij, ki bo potekal 22. in 23. novembra 2011 na Gospodarskem razstavišču v Ljubljani.

Fotografije z otvoritve razstave

Oddaja Dobro jutro in naš muzej - kako otroci poznajo stare predmete

• 17.1.2018

Tako dobro se že dolgo nismo zabavali. Katje Treer in Andrej Geržina sta nas povabila k sodelovanju pri snemanju kratkih prispevkov za oddajo Dobro jutro. Mi priskrbimo predmete,... Več