Muzej narodne osvoboditve Maribor Ulica heroja Tomšiča 5 Maribor

osebje@muzejno-mb.si

Obisk ameriških muzealskih strokovnjakov v MNOM

• 22.5.2017

21. aprila 2017 sta Muzej narodne osvoboditve Maribor in Fotografski muzej Maribor obiskala priznana muzeologa iz ZDA, dr. Brent Glass in gospa Gretchen Bulova. V Slovenijo sta prišla na povabilo Skupnosti muzejev Slovenije, ki jo vodi dr. Aleksandra Berberih-Slana ter v sodelovanju z Veleposlaništvom ZDA v Sloveniji. Med obiskom, ki je trajal en teden, sta si ogledala številne muzeje in organizirala predavanja za slovenske kolege. Na povabilo direktorice muzeja, dr. Berberih-Slana, sta en dan preživela v Mariboru, saj sta ob našem muzeju obiskala še Umetnostno galerijo Maribor ter Hišo stare trte. Za študente umetnostne zgodovine in zgodovine pa sta v muzeju organizirala še predavanje.

Brošura Pedagoški programi v šolskem letu 2017/2018

• Publikacija
  • 5.7.2017

Dragi obiskovalci muzeja, učitelji in učiteljice, vzgojitelji in vzgojiteljice. Pred vami je knjižica z bogato vsebino. V Slovenskem šolskem muzeju smo jo pripravili z namenom,... Več