Muzej narodne osvoboditve Maribor Ulica heroja Tomšiča 5 Maribor

osebje@muzejno-mb.si

PLOT V GLAVI - delavnica za osnovnošolce

• 17.2.2017

Rušimo ograje in gradimo mostove. Na delavnici, ki smo jo izvedli v sklopu programa Muzej za mir, smo razbijali stereotipne presoje o beguncih, ki se jih prepogosto izrablja za netenje nestrpnosti in spodbujanje kulture strahu pred tujim in drugačnim. Delavnica je bila namenjena osnovnošolcem, ki se s predstavami o Sircih soočajo predvsem iz naslova vojne, ki Sircem dela nepopravljivo krivico in jih postavlja na stran ljubiteljev vojne, krvoločnih islamistov, surovežev in kalilcev miru.
Naša gostja Maisa AlHafez je glasbenica, pianistka, kitaristka, pevka, skladateljica in glasbena terapevtka. Opravlja naloge direktorice glasbenega centra Harmony, je ustanoviteljica in dirigentka orientalskega pevskega zbora Mosaic in ustanoviteljica projekta Tomorrow is Better. Postavlja mostove med orientalsko in zahodnjaško glasbo, pri čemer glasbo, glasove in ritme uporablja kot terapijo in na temelju tega gradi mir. Je avtorica 13 otroških pesmi in dela z otroci, ki trpijo za splošnim pomanjkanjem. Maisa je prejemnica nagrade za najboljšo pianistko na Istanbul Piano Festival 2009 in nominiranka številnih drugih nagrad. Pogosto nastopa na mednarodnih konferencah o begunskih otrocih in ženskah.

Promenada klobučkov; Gospe in gospodje na Gosposko

• 6.9.2017

Imeli smo srečo, da je vreme zdržalo. Gospa Scherbaum je tako lahko zbrala gospe in gospode, ki so si nadeli klobuček in se z njimi podala na Gosposko. Društvo Hiša in muzej smo... Več

NATURE'S CLASSROOM – THE SCHOOL GARDEN YESTERDAY, TODAY AND TOMORROW