Muzej narodne osvoboditve Maribor Ulica heroja Tomšiča 5 Maribor

osebje@muzejno-mb.si

Poletna muzejska noč 2016

• 20.6.2016

V muzeju je bilo na Poletno muzejsko noč nadvse pisano in veselo. Že popoldan se je v parku pred muzejem zbralo veliko obiskovalcev, ki so prišli s kocami, stolčki in piknik košarico. Gospa Franziska Scherbaum se jih je razveselila in po večurnem druženju smo ugotovili, da bi si bilo potrebno večkrat vzeti čas in se umiriti ter poveseliti v senci dreves, ob dobri družbi, pijači in jedači. Ko se je dan prevesil v večer, so se odprla tudi vrata muzeja. Pred vhodom so številni rokodelci obiskovalce učili ročnih spretnosti ter ustvarjali, otroci pa so uživali na delavnicah z Urošem. Tisti, ki menijo, da nimajo ročnih spretnosti, so se sprehodili po razstavah, se udeležili vodstev, posedeli v muzejski dnevni sobi (v stilu šestedestih let) in prisluhnili ploščam, ali se preizkusili v pisanju s pisalnim strojem. Zabavno je bilo in takšnih druženj si lahko le želimo!

Stalag XVIIID

• 22.6.2017

19. junija 2017 se je v Stalagu XVIIID odvijal sestanek mešanega rusko-sloveskega odbora za odprtje novega muzeja. Arhitekta Mateja Katrašnik in Tomaž Kancler sta predstavila... Več

Prazgodovinske inspiracije sodobne kreacije - sodobna moda s pridihom prazgodovine