Muzej narodne osvoboditve Maribor Ulica heroja Tomšiča 5 Maribor

osebje@muzejno-mb.si

Poletna muzejska noč 2016

• 20.6.2016

V muzeju je bilo na Poletno muzejsko noč nadvse pisano in veselo. Že popoldan se je v parku pred muzejem zbralo veliko obiskovalcev, ki so prišli s kocami, stolčki in piknik košarico. Gospa Franziska Scherbaum se jih je razveselila in po večurnem druženju smo ugotovili, da bi si bilo potrebno večkrat vzeti čas in se umiriti ter poveseliti v senci dreves, ob dobri družbi, pijači in jedači. Ko se je dan prevesil v večer, so se odprla tudi vrata muzeja. Pred vhodom so številni rokodelci obiskovalce učili ročnih spretnosti ter ustvarjali, otroci pa so uživali na delavnicah z Urošem. Tisti, ki menijo, da nimajo ročnih spretnosti, so se sprehodili po razstavah, se udeležili vodstev, posedeli v muzejski dnevni sobi (v stilu šestedestih let) in prisluhnili ploščam, ali se preizkusili v pisanju s pisalnim strojem. Zabavno je bilo in takšnih druženj si lahko le želimo!

Promenada klobučkov; Gospe in gospodje na Gosposko

• 6.9.2017

Imeli smo srečo, da je vreme zdržalo. Gospa Scherbaum je tako lahko zbrala gospe in gospode, ki so si nadeli klobuček in se z njimi podala na Gosposko. Društvo Hiša in muzej smo... Več

NATURE'S CLASSROOM – THE SCHOOL GARDEN YESTERDAY, TODAY AND TOMORROW