Tekočina zdravila Novocaina je shranjena v ampuli, ki je prozorne barve. V motni tekočini zdravila lahko v vseh ampulah opazimo bele »kosmiče«. Čeprav je količina v vseh ampulah enaka, so v spodnjem delu različnih oblik. Zoženi vrat se zaključuje z drobno bunkico. Spodnji del, kjer se nahaja tekočina je v enem primeru debelejši v drugem je ožji. Najdaljša ampula meri v višino 5, 5 cm, ostali dve sta približne višine 5, 2 cm. Najdaljša ampula se zaključuje s poševnim špicem. Ampul ne prekriva nobena nalepka, ampak so napisi odtisnjeni na njeno površino. Napisi na ampuli so postavljeni v štirih vodoravnih vrsticah. Vsi napisi so v svetlo črni barvi. Na vrhu, nad vsemi napisi je upodobljen logotip podjetja BAYER-BAYER. (ena beseda poteka vodoravno, druga navpično, križata se pri«Y«, obdaja ju krožnica). Spodaj sledi napis 2 cc. V tretji vrstici sledi zapis imena zdravila v velikih tiskanih črkah NOVOCAIN. Pod imenom; je št. 2 v krepkem zapisu, 2 % „E”, ter v zadnji vrstici CORBASIL 0.01%. Ob strani je z velikimi tiskanimi črkami odtisnjeno BHE. Vsebina in potek zapisov je na vseh ampulah enaka, le na »največji« ampuli je vidna »napaka« v tisku, kjer logotipa podjetja ni na vrhu, temveč je odtisnjen na sredini.
Prokain se uporablja kot sredstvo za lokalno anestezijo in je lokalni anestetik. Z njegovo uporabo zmanjšamo bolečino. Veljal je za kratko delujoči anestetik. Zaradi razširjenosti blagovne znamke Novocain, ga poznamo kot »novocain«. Spodaj opisane ampule Novocaina je izdelal nemški farmacevtski gigant Bayer-Bayer. Einhorn je leta 1905, ko je poskušal izboljšati klinične lastnosti kokaina, sintetiziral prokain. Ta je skoraj 50 let veljal za dominantni lokalni anestetik. Sčasoma so začeli uvajati novejše lokalne anestetike saj so želeli zmanjšati draženje lokalnega tkiva, sistemske toksične učinke na srce in centralni živčni sistem. Prav tako so želeli doseči hitrejši začetek in daljše trajanje učinkov lokalnih anestetikov. Löfgren je leta 1943 sintetizira lidokain; lokalni anestetik, ki je še danes najbolj v uporabi.
(http://en.wikipedia.org/wiki/Procaine; geslo: Procaine; pridobljeno 24. 2. 2015), (Principi delovanja lokalnih anestetikov - MedenoSrce, www.medenosrce.net/component/attachments/download/6303, pridobljeno 24. 2. 2015)