Akademski slikar Janez Vidic, najbolje poznan kot ilustrator, je številne prostore mariborskih stavb opremil s stenskimi slikami. Skupaj z ženo Ido sta leta 1955 dokončala praskanko v prostorih mariborske bolnice na Slivniškem Pohorju, na bolnišničnem oddelku, posvečenem partizanskemu zdravniku Dušanu Mravljaku.
Stenska slika prikazuje čas narodnoosvobodilnega boja, vendar v ospredje ne postavlja konkretnega dogodka. Z upodobitvijo oskrbovanega ranjenca, torej bolnika, se neposredno navezuje na namembnost prostora, v katerem se nahaja. Prav tako bi lahko izbran motiv povezali s partizansko bolnišnico Jesen, ki je med 2. svetovno vojno delovala nedaleč od današnje bolnice.
Vidičeva obravnava motiva najverjetneje izhaja iz njegove osebne izkušnje med partizani. Delo izraža kolegialnost oziroma bratstvo, ki se kaže preko pomoči poškodovani osebi, tolažbe obupane žene in podarjenega hlebca kruha. Umetnik je z uporabo različnih odtenkov rjave barve dosegel monokromni videz, oblikovno pa poslikava spominja na njegove partizanske grafike za plakate in propagandne trosilne listke. Upodobitev takrat živečih oseb na kompoziciji ne zasledimo. Vidic je figure na poslikavi oblikoval brez večjih portretnih značilnosti in izredno idealizirane, s pokončno držo, telesno močne, brez ran in z intaktnimi oblačili. V svojih delih partizanskega obdobja je poudarjal predvsem herojski tip figur.
(Nike Duh, v okviru projekta Po kreativni poti do znanja, Digitalni vodnik; Naložbo sofinancirata Republika Slovenija in Evropska unija iz Evropskega socialnega sklada)