CVETOČI TARTINIJEV TRG – INSTALACIJA
Rezervacija aktivnosti
Ciljna skupina:
Višja šola
Družine
Odrasli
Osnovna šola – prva triada
Osnovna šola – druga triada
Osnovna šola – tretja triada
Predšolski otroci
Cena na udeleženca:
Brezplačno
INSTALACIJA CVETOČI TARTINIJEV TRG |
Tartinijev trg, Piran | Sobota, 8. 3. 2025, 9.00 – 11.30 |
Ideja in izvedba: Gani Llalloshi, Ana Papež, Ingrid Knez
Obalne galerije Piran ob mednarodnem dnevu žena pripravljajo prav poseben dogodek. V sklopu razstave Nostalgija primorskega umetnika Ganija Llalloshija, ki je že dva meseca na ogled v Mestni galeriji Piran, smo na številnih pedagoških in andragoških delavnicah izdelovali cvetje, namenjeno instalaciji Cvetoči Tartinijev trg. Instalacija bo na ogled v soboto, 8. marca 2025, od 9.00 do 11.30.
Idejo bosta realizirala akademski slikar Gani Llalloshi in kustosinja Obalnih galerij Piran Ana Papež, navdih za postavitev pa so barvite rože velikanke, ki jih je ustvarila likovna pedagoginja Ingrid Knez zaposlene na OŠ Livade Izola.
Del Tartinijevega trga se bo za nekaj ur preobrazil v cvetoči travnik, s čimer bomo simbolično pozdravili prihajajočo pomlad in obeležili mednarodni dan žena – praznik, ki ga praznujemo v približno 100 državah po svetu vsako leto 8. marca in je posvečen dosežkom in enakopravnosti žensk na ekonomskem, političnem in družbenem področju.
V primeru slabega vremena (dež, močan veter) bo instalacija prestavljena v Mestno galerijo Piran.
Instalacije ne bi bilo mogoče izvesti brez sodelovanja učencev in učenk več primorskih šol ter njihovih likovnih mentorjev:
Ingrid Knez (OŠ Livade Izola),
Vasko Vidmar (CKSG Portorož),
Vika Kuštrin, Barbara Nagode in Lorena Lovrečič (OŠ Ciril Kosmač Piran),
Andreja Ozebek (OŠ Sečovlje),
Lusi Breulj (SE Vincenzo e Diego de Castro Pirano),
Matjaž Borovničar (OŠ Šmarje pri Kopru),
Nika Pegan (JSKD Izola in Koper),
Julija Leben (CIRIUS Vipava),
ter udeleženci andragoške delavnice pod vodstvom Ingrid Knez (21. februar 2025).
Vse obiskovalce (še posebej dame) prisrčno vabimo na ogled instalacije, kjer jih bo čakalo majhno, a dragoceno darilce.